Siatka Puszcza

Siatka Puszcza

2018-03-18 18:00 - 2018-03-18 21:00

SIATKA
ul. Podjazd 2/4
Sopot,  81-805 Map

Mamy rzutnik, mamy przestrzeń, poduchy, kocyki i herbatkę, miejmy też... pokazy filmowe! W kameralnym, przyjacielskim gronie, w przyjemnej atmosferze, obejrzyjmy razem coś inspirującego, otwierającego oczy, zmieniającego kąt patrzenia.

Na pierwsze spotkanie mamy dwie ponadgodzinne propozycje:

"Innsaei" (2016)
Reżyseria: Hrund Gunnsteinsdottir, Kristín Ólafsdóttir
Gatunek: film dokumentalny
Znani myśliciele i spirytyści dyskutują o islandzkiej koncepcji innsaei, która umożliwia ludziom nawiązanie relacji dzięki empatii i intuicji.

"The Last Shaman" (2016)
Reżyseria: Raz Degan
Gatunek: film dokumentalny
Młody mężczyzna w głębokiej depresji stoi na skraju samobójstwa. Ostatnią deską ratunku jest podróż do Amazonii i udział w pradawnym, tajemniczym rytuale.

Widzimy się w niedzielę, 18 marca, o 18.00. Bądźcie kwadrans wcześniej, żeby zacząć punktualnie.
Zrzutka na salę: dobrowolna donacja.
... Czytaj dalejmniej

Wy:tulenie. Warsztat świadomej bliskości

Wy:tulenie. Warsztat świadomej bliskości

2018-03-20 18:30 - 2018-03-20 21:30

SIATKA
ul. Podjazd 2/4
Sopot,  81-805 Map

„By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie.
By zachować zdrowie, trzeba ośmiu.
By się rozwijać – dwunastu."

Virginia Satir, amerykańska psychoterapeutka

Jest wiele czynników, które odciągają nas od budowania przestrzeni bliskości z drugim człowiekiem: pęd życia, tabu, wstyd, trudności w otwartej komunikacji, lęki... Sam/a pewnie możesz dodać jeszcze kilka do listy. A gdyby tak po prostu to wszystko odczarować? Nie od razu, krok po kroku. I taki właśnie krok chcemy zaproponować.

Spotkamy się w Siatce, by się przytulać, pracować z dotykiem i bliskością. Po prostu, ale też na różne sposoby, ze świadomością, uważnością, zaufaniem i poczuciem bezpieczeństwa, bez seksualizowania tego doświadczenia.

Ubierz się wygodnie. Widzimy się w Siatce we wtorek, 20 marca, o godzinie 18.30. Bądź kwadrans wcześniej, żebyśmy mogli zacząć punktualnie. Potwierdź swoją obecność mailowo: zgloszenia@siatka.org.pl

Zrzutka na salę: 15 zł

Do zobaczenia!
Judyta i Agata
... Czytaj dalejmniej

Medycyna Wibracji - Gongi, Misy, Instrumenty Archaiczne

Medycyna Wibracji - Gongi, Misy, Instrumenty Archaiczne

2018-03-25 17:00 - 2018-03-25 19:00

SIATKA
ul. Podjazd 2/4
Sopot,  81-805 Map

„MEDYCYNA WIBRACJI i MAPY MOCY (BIOLOKACJI)”
Koncert relaksacyjny
gongi, misy i instrumenty archaiczne


• Idea
• Charakterystyka sesji
• Dźwięk i jego uzdrawiające właściwości
• Pozycja ciała w czasie sesji
• Przeciwwskazania
• Jak przygotować się: ABC sesji – fazy i ich przebieg
• Prowadzący
• Sprawy organizacyjne

IDEA
Ideą wydarzenia jest stworzenie uczestnikom możliwości doświadczenia wielowymiarowej sesji muzyczno-relaksacyjnej, zwanej także "masażem dźwiękiem", czy też „kąpielą” w dźwiękach gongów, mis i instrumentów archaicznych/pierwotnych. Sesje po przez uzdrawiającą specyfikę instrumentarium, a także po przez uwzględnienie praw geomantycznych (kierunki stron świata, żywioły, kosmologia itp.), wspierają i harmonizują globalną i szeroko rozumianą medycynę i świadomość kulturowo-ekologiczną. Sesja skierowana jest do wszystkich osób, bez względu na płeć, wyznanie czy narodowość. Wszystkie sesje – koncerty są organizowane na rzecz szeroko pojętej profilaktyki zdrowia, pokoju na świecie i dobrej przyszłości naszej jak i naszych dzieci.

CHARAKTERYSTYKA SESJI
Taki rodzaj sesji polega na biernym słuchaniu dźwięków, które z jednej strony wprowadzają w relaks, a z drugiej otaczają słuchającego aurą organicznych wibracji. Wibracje te oddziałują nie tylko na narządy słuchu człowieka, ale też na jego ciało jak i psychikę i emocje. Inaczej ujmując jest to masaż wibracją, rezonansem na poziomie fizycznym, dogłębnym komórkowym jak i na poziomie ciał subtelnych. Polega na wydobywaniu wibracji z mis, gongów oraz innych instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też archaicznymi. Wibracje te przenoszone są przez drgania powietrza lub bezpośrednio na ciało. Drgania te posiadają szeroki zakres częstotliwości-od infradźwięków po ultradźwięki. Drgania te są odpowiednikami także naturalnych częstotliwości przyrody jaki i poszczególnych części ciała (mięśnie, stawy, kości, organy wewnętrzne) Gdy wchodzą ze osobą w rezonans (dźwięki z naszym organizmem) uwalniają, aktywizują się wtedy siły samoleczenia, które jako potencjał leżą w każdym żywym organizmie. Oprócz tego stymulują i harmonizują przepływ fal mózgowych – od stanu gamma przez alfa do delta. Nierozłączną propozycją będącą jedną z fundamentalnych praktyk takiej sesji jest afirmacja/wizualizacja czy też temat medytacji. Zamierzchłe kultury i cywilizacje miały tego świadomość że połączenie dźwięku z myślą lub słowem jako konkretna intencją jest doskonałym sposobem na urzeczywistnianie tego co by się chciało w życiu osiągnąć. Praktykować można w kontekście własnej osoby a także swoich bliskich. Pojęcie to dotyczy zazwyczaj zdań wpływających na poziom samoakceptacji jak i otocznia. Afirmować/wizualizować, medytować to stymulować rozwój osobisty, poprzez akceptację siebie i wszystkiego, co się z sobą wiąże. Polega na wyobrażaniu sobie, powtarzaniu pozytywnych twierdzeń słownie czy tez w myślach na temat wszystkiego, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią. Afirmacja jako psychotechnika wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji w celu wzmacniania poczucia samorealizacji u osoby ją stosującej.

DŹWIĘK I JEGO UZDRAWIAJĄCE WŁAŚCIWOŚCI
“Masaż” dźwiękiem np. gongów i mis jest bardzo skuteczną metodą odprężenia i relaksacji.
Relaksacja służy przerwaniu pętli niemożności i wyeliminowaniu jednego z ogniw cyklu, jakim jest napięcie mięśni, zarówno tych odczuwalnych na zewnątrz, jak i mięśni wewnętrznych, gładkich. Wielokrotne powtarzanie relaksu wyzwala nas z uzależnienia się od stresu i lęków. Zaczynamy funkcjonować w sposób łagodny i naturalny. Relaks jest, więc wspaniałą sposobem na wszelkie dolegliwości. Należy go stosować, jako jedną z najbardziej podstawowych terapii w dolegliwościach typu stres, lęki, nadmierne napięcie mięśni i umysłu, bóle głowy, chroniczne zmęczenie i wszelkie choroby, które z tych wymienionych stanów wypływają. Poprawia też witalność, spokój, wyciszenie, dobry nastrój a nawet reguluje ciśnienie. W przypadkach innych dolegliwości wspomaga różne terapie, a w ostateczności pozwala zapomnieć, choćby na chwilę, o chorobie czy bólu.
Podczas sesji uwalniają się zgromadzone w ciele fizycznym wszystkie napięcia i blokady. Uwolnienie takie prowadzi do ożywienia i wzmocnienia wewnętrznych sił uzdrawiających. W ten sposób aktywują się procesy samooczyszczania się organizmu, więc po zakończeniu sesji powinno się, w celu wspomagania i wypłukiwania toksyn zadbać o uzupełnienie płynów – w tym wypadku idealna jest woda. Podczas masażu ciało i umysł wprowadzane zostają w stan głębokiego relaksu – stan ALFA, w którym to dochodzi do zsynchronizowania obu półkul mózgowych, a ciało pozbawione napięć i blokad odczuwa lekkość i spokój. Wprowadza w błogi nastrój nasze samopoczucie, uzyskując nową jakość życia.

POZYCJA CIAŁA W CZASIE SESJI
Pozycja uczestnika jest dowolna, leżąca ewentualnie siedząca (w zależności od predyspozycji i chęci uczestnika). Bierny udział uczestnika w zajęciach relaksacyjnych polegający na przybraniu pozycji/postawy wygodnej dla uczestnika, ze wskazaniem wedle możliwości uczestnika na pozycje leżącą. Pozycja leżąca jest wygodna i bardzo bezpieczna. Jest szczególnie korzystna dla tych, którzy mają słaby kręgosłup, zaburzenia równowagi lub inne dolegliwości uniemożliwiające przyjęcie do relaksu np. pozycji siedzącej.

PRZECIWWSKAZANIA
Rozrusznik/mechaniczne zastawki serca, silne stany depresyjne, epilepsja, schizofrenia

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ: ABC SESJI
A – Przed Sesją
B – W czasie Sesji
C – Po Sesji

A – Przed:
* Dobrze jest przyjść co najmniej 15 min przed startem, z nieprzejedzonym brzuchem , warto pamiętać o karimacie i czymś do przykrycia się, wyłączeniu telefonu, a także dobrze jest mieć ze sobą wodę do picia.
* Przed każdą sesją dobrze mieć przygotowaną własną (pozytywną) afirmację/wizualizację (tzn. przyjść z intencją na taki temat który chcielibyśmy wcielić w nasze życie np. pod kątem zdrowia, sukcesu zawodowego, dobrych wyników w nauce, w relacjach itd.)
Gdy już przyjmiemy pozycję wygodna dla siebie (np.leżącą) to w celu wyrównania napięć w ciele wykonajmy proste ćwiczenie IZO (wdech nosem, wstrzymujemy na 3-5 sek. powietrze, następnie zaciskamy pięści i napinamy całe ciało na wstrzymanym wdechu, następnie (po tych 3-5 sek.) na wydechu powietrza ustami rozluźniamy ciało. Sekwencje powtarzamy 3-5 razy.
* pamiętajmy o wyciszeniu umysłu i skierowaniu uwagi na sesję na TU i TERAZ…wyłączmy analizę i wszelkie ocenianie/krytykowanie. Analizę zostawmy po sesji ponieważ przez doświadczenie wibracji zależy nam na relaksie a nie uwadze np. “chrapiącego obok nas sąsiada”. Rozpraszając swoją uwagę trudno będzie się zrelaksować, raczej się zmęczysz. Pamiętajmy że energia podąża za uwagą. Inaczej mówiąc – dostajesz to, na czym się koncentrujesz, bo tam gdzie kierujesz swoje myśli, kierujesz również energię. W miarę naszych możliwości pozbywamy się wszelkiej ciekawości, lęków, uprzedzeń, a także wszelkich oczekiwań względem sesji i siebie (zawsze jesteśmy we właściwym miejscu o właściwym czasie)
B – W Czasie:
* Skupmy się na ciszy w sobie jak i dźwiękach nas otaczających, pozwólmy poprowadzić się dźwiękom. Podczas sesji staramy się zintegrować z dźwiękiem, “stajemy się dźwiękiem”, a jednocześnie utrzymujemy w podświadomości, świadomości i nad świadomości temat naszej afirmacji. Próbujemy także przybrać pozę bezstronnego bezkrytycznego i nie oceniającego obserwatora własnych stanów, przyglądajmy się własnej psychice, uczuciom, emocjom..wprawieni uczestnicy podczas sesji łączą te trzy zależności (integrację, afirmację i obserwację)
* Klasyczne objawy podczas trwania sesji to:
- zaśnięcie/czuwanie
- chrapanie
- spokój/rozdrażnienie zmysłowo emocjonalne
- uczucie braku ciała
- uderzenia gorąca/zimna
- mrowienie i drętwienie ciała
- wybuchy śmiechu/płaczu
- bóle/lekkość głowy
* W sytuacjach krępujących samopoczucie jest możliwość opuszczenia sali i ewentualnego powrotu. Jeśli zajdzie usilna potrzeba opuszczenia sali to zrób to, nie forsuj pozostania na siłę. Czas trwania sesji około 60 min.
C – Po:
* Po ostatnim dźwięku pozostajemy jeszcze chwilę w ciszy do momentu gdy prowadzący nie przejdzie do aktywizacji
* Będąc jeszcze w pozycji relaksacyjnej (zanim się podniesiemy) aktywizujemy się powoli. “Przeciągamy się” i wykonujemy małe miękkie ruchy (kończyny), unikamy gwałtownych ruchów, nie śpieszymy się, każdy wstaje/budzi się w swoim tempie, nikt nikogo nie ponagla.
* Po sesji, jak po każdym masażu w celu wypłukiwania złogów i toksyn zaleca się pić wodę,soki, herbaty ziołowe (oczyszczające)
* Klasyczne objawy samopoczucia z jakimi można się po sesji spotkać (stany mogą trwać 1-2 dni po sesji) to:
- senność/intymność/chęć pozostania w stanie relaksu
- przypływ zwielokrotnionej energii
- radość/lekkość
- wybuchy śmiechu/płaczu
- bóle/lekkość głowy
- nadmierny apetyt/pragnienie picia
- i inne
* Wszystkie przeżycia jak i stany są indywidualne i są adekwatne do obecnego psychosomatycznego stanu w jakim jednostka a także prowadzący się znajduje, jak i od okoliczności pogodowo-meteorologicznych.
* Wszelkie niekoniecznie przyjemne stany najczęściej związane są z puszczaniem blokad, napięć (tak samo jak przy klasycznym masażu), skupieniu uwagi na umyśle/analizie, czy też z negacją odbytej sesji.
* W ramach wymiernej analizy zaleca się doświadczenie minimum 3 sesji.
* Istnieje (w ramach rozmowy diagnostycznej z prowadzącym) możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami.


PROWADZĄCY
Tomasz Niewiadomy - organicartsyntony.wordpress.com/kontakt/

Organic Art. Syntony - (organicartsyntony.wordpress.com/ , www.facebook.com/OrganicArtSyntony/ ,)
Niburu Project - www.facebook.com/Niburu-Project-148872871849675/ , soundcloud.com/niburuproject ,
Maszyniści Dźwięku - www.facebook.com/MaszynisciDzwieku/

Pamiętajmy o wodzie do picia, macie i czymś do przykrycia się.

Termin: 25.03.2018 r.
Wstęp: 45 PLN (płatne na miejscu)
czas trwania: 17.00 - 19:00

*prosimy o przybycie 15 min wcześniej abyśmy rozpoczęli punktualnie 🙂

UWAGA!!!
Z racji na bardzo ograniczoną ilość miejsc, prosimy o zgłoszenie swojej obecności mailowo na :
zgloszenia@siatka.org.pl
z dopiskiem ART SYNTONY
... Czytaj dalejmniej

Warsztat Automasażu Powięziowego

Warsztat Automasażu Powięziowego

2018-03-26 18:00 - 2018-03-26 21:00

SIATKA
ul. Podjazd 2/4
Sopot,  81-805 Map

Warsztat Automasażu Powięziowego to spotkanie, na którym poznasz i doświadczysz technik automasażu powięziowego.

Czym jest powięź?
Jest tkanką łączną oplatającą całe nasze ciało, każdy mięsień jest przyczepiony do powięzi.
To w mięśnio-powięzi gromadzą się napięcia powodujące bóle i ograniczenia zakresu ruchomości.

Praca z powięzią daje niezwykle skuteczne rezultaty i często natychmiastową pomoc w pozbyciu się bólu, poprawieniu zakresu ruchomościi rozciągnięcia tkanek w ciele.

W trakcie warsztatu poznamy proste i skuteczne metody automasażu, który będzie wykonywany na sucho (bez olejów), w ubraniach, na matach.


PROWADZĄCY:
Warsztat poprowadzi Bartosz Zadurski - masażysta holistyczny i trener świadomej pracy z ciałem.
Więcej o mnie na www.HolisticMassage.pl

DATA I MIEJSCE:
Poniedziałek 26 marca 2018r. 18:00-21:00
SIATKA, ul. Podjazd 2/4, Sopot

KOSZT:
69zł - płatne w przedpłacie przelewem

ZAPISY:
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczne zapisy mailowe:
kontakt@holisticmassage.pl (z podaniem terminu i nr telefonu).

CO ZABRAĆ?
Wygodny strój nie krępujący ruchów (na miejscu można się przebrać) oraz koc. Można także zabrać swoją matę do jogi (na sali są do dyspozycji maty.

INFORMACJE:
tel. 507 503 222
www.HolisticMassage.pl
... Czytaj dalejmniej

Jak naturalnymi sposobami poprawić funkcjonowanie mózgu?

Jak naturalnymi sposobami poprawić funkcjonowanie mózgu?

2018-03-29 18:30 - 2018-03-29 20:30

SIATKA
ul. Podjazd 2/4
Sopot,  81-805 Map

Jak naturalnymi sposobami poprawić funkcjonowanie naszego mózgu?
[wykład]

Istnieje pewna grupa roślin oraz substancji, która jest z nami od tysięcy lat a jej właściwości opierają się głównie na polepszaniu wydajności oraz funkcji poznawczych naszego organizmu. Pomimo dość bogatej historii dopiero od niedawna zaczyna odgrywać coraz większą rolę w codziennym funkcjonowaniu. Nieustanna chęć samodoskonalenia się, coraz większe tempo życia czy po prostu zwyczajna chęć lepszego samopoczucia sprawiają, że ta niezwykle ciekawa grupa roślin i substancji coraz częściej jest w obszarze naszych zainteresowań.

Celem wykładu będzie przybliżenie historii związków poprawiających funkcje kognitywne, wyodrębnimy z nich substancje nootropowe aby następnie nakreślić ramy w jakie ten termin jest wpisany. Dokonamy również klasyfikacji nootropów pod kątem ich pochodzenia, mechanizmu działania czy wywoływanych efektów podając głównych przedstawicieli oraz profity jakie płyną z ich suplementacji. Skupimy się również na filarach warunkujących dobrą kondycję umysłową aby na końcu zastanowić się nad przyszłością związków prokognitywnych i ich rolą w polepszaniu jakości naszego życia bazując na ogólnodostępnej wiedzy oraz własnych doświadczeniach.

Wykład poprowadzi Kamil Bernatowicz - absolwent Wydziału Chemicznego UG, PG i UWr.
ekstrakty.com

UWAGA !!!
W trakcie wydarzenia - Quiz z nagrodami dla najlepszych słuchaczy 🙂

Termin: 29.03.2018
Wydarzenie bezpłatne
czas trwania: 18.30 - 20:30

*prosimy o przybycie 15 min wcześniej abyśmy rozpoczęli punktualnie 🙂

kontakt :
zgloszenia@siatka.org.pl
... Czytaj dalejmniej